Ještě jste na Lipně nebyli ?
Pokud ano, určitě jste
něco přehlédli ...
Hotely, penziony,
autokempy, chaty,
restaurace, půjčovny ...
Jak je na Lipně právě teď ?
Co ukazují webové kamery ?
A jak bude zítra ?
12.0°C
Výlety, hotely, penziony,
restaurace, parkoviště,
půjčovny ...
Letecké foto, památky,
příroda, Lipno, sport,
turistika ...

Geocaching LipnoBookmark and Share

Nalezená cache
Nalezená cache nedaleko Horní Plané

Tenhle podivný název spoustě lidí vůbec nic neříká. Skrývá se za ním ale velmi zábavná činnost spojující pohyb v přírodě, návštěvy zajímavých míst a trochu dobrodružství a napětí (a částečně také návrat do dětských let).

Každý by přeci chtěl alespoň jednou v životě najít poklad !

S Geocachigem tuhle možnost máte. Stačí Vám GPS naviagce (vhodná pro pěší turistiku je lepší ale dá se hledat i s autonavigací). Celá hra spočívá v hledání ukrytého pokladu pomocí GSP souřadnic. Poklad bývá navíc na zajímavém místě - příroda, historie, výhled do krajiny. Vybrat si můžete i obtížnost terénu a obtížnost hledání (tj. jak dobře je poklad schován). Ale ani ty nejsnáze ukryté poklady nemáte šanci najít "jen tak".

Hledání pokladu bude bavit i Vaše děti
Hledání pokladu bude
bavit i Vaše děti

Před tím, než začnete hledat, si souřadnice pokladu (cache) musíte zjistit. Nejsnáz to uděláte přes český web hledačů pokladů na www.geocaching.cz kde si můžete přečíst základní pravidla hledání a pak se zaregistrovat na mezinárodním webu www.geocaching.com (hledat pak můžete i na dovolené v zahraničí po celém světě).

Co v pokladu najdete ? Nečekejte žádné cennosti, zlato apod. V pokladu bývají drobnosti od mincí, přes plastové hračky, figurky atd. Jednu z věcí si můžete na památku vzít, ale místo ní byste do pokladu měli něco vrátit. V pokladu je také záznamník, do kterého musíte svůj nález zapsat.

Pokud máte navigaci - určitě vyzkoušejte - i Vaše děti budou z hledání nadšené :-)

V okolí Lipna je přes 30 ukrytých pokladů ! (mapu pokladů najdte zde)

Jak se to dělá se můžete podívat na tomhle videu

 

 


© 2017 Daniel Selucký info@lipensko.org