Ještě jste na Lipně nebyli ?
Pokud ano, určitě jste
něco přehlédli ...
Hotely, penziony,
autokempy, chaty,
restaurace, půjčovny ...
Jak je na Lipně právě teď ?
Co ukazují webové kamery ?
A jak bude zítra ?
12.0°C
Výlety, hotely, penziony,
restaurace, parkoviště,
půjčovny ...
Letecké foto, památky,
příroda, Lipno, sport,
turistika ...

Lyžování, snowboarding na Lipně

Zimní nabídka regionu
Zimní nabídka regionu

Lipensko bylo dlouhou dobu vnímáno jako místo pro "letní" dovolenou. V posledních letech se sitace změnila a region Vám může nabídnout zcela plnohodnotnou zimní dovolenou se vším, co k ní patří.

Skiareál Lipno (Kramolín) 899 m.n.m.

Nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno, jediné pětihvězdičkové středisko v Jihočeském kraji, je nejkomplexnějším rodinným lyžařským areálem v České republice. Čekají na Vás perfektně upravené, bezpečné a zasněžované sjezdovky o celkové délce 8,3 km, špičkově vybavená výuková hřiště s pojízdnými koberci, tři čtyřsedačkové lanovky, skicrossová dráha i snowpark.

 

Skiareál Lipno
Skiareál Lipno

Novinky 2013/2014

Se spoustou novinek přichází Skiareál Lipno do letošní zimní sezóny 2013/2014. Lyžaři se mohou těšit na věrnostní systém, slevy v kartě hosta Lipno Card, elektronický skipas, rozšíření možností zážitkového lyžování a apres ski aktivit.
Skiareál Lipno si i pro letošní sezónu udržel oprávněně pozici top střediska v České republice – aktuálně je na třetím až čtvrtém místě žebříčku. Nabídka lyžování v kombinaci s dalšími aktivitami a zážitky je tak největší a nejrozmanitější v České republice.

LIPENSKÝ ŽOLÍK – Skipas ZDARMA
Chceme odměnit všechny naše věrné zákazníky, kteří se na sjezdovky opakovaně vracejí. Připravili jsme pro ně Lipenského žolíka, COŽ JE VĚRNOSTNÍ SKIPAS, který bude mít lyžař celou sezónu u sebe. Po pátém zakoupeném jednodenním skipasu má nárok na šestý jednodenní tarif zdarma. Čím více lyžujete, tím více šetříte. ZDARMA FOXPARK, PARKOVÁNÍ, SKIBUS, ZÁŽITKOVÝ SLALOM, SKICROSS...
Dbáme na to, aby vám nevznikaly vícenáklady a lyžování bylo co možná nejpohodovější. Oproti ostatním areálům máte nárok na spousty služeb, které jsou zcela ZDARMA.

I letos bude zdarma vstup do Foxparku kapitána Lipánka, což je největší výukové lyžařské hřiště v České republice. Děti tu mají mnoho podnětů jako jsou například pohádkový slalom, nově připravované doupě lišáka Foxe, lyžařský kolotoč, barevné postavičky zvířátek a mnoho dalšího.

ZDARMA zůstává i velkokapacitní parkoviště přímo u areálu. Zaparkuje zde opravdu KAŽDÝ. V případě jeho naplnění jsme schopni kapacitu operativně rozšířit.

ZDARMA je rovněž skibus, který spojuje skiareál Lipno s ubytovacími zařízeními a dalšími atrakcemi v místě – tedy vodním rájem Aquaworldem Lipno, Hopsariem Lipno, squashem, bowlingem či promenádou s restauracemi.

ZDARMA jsou opět skicrossové dráhy – hit loňského roku a ZDARMA je rovněž letošní novinka zážitkový slalom.

ELEKTRONICKÝ SKIPAS
Letos spustíme další novinku, a tím je možnost nákupu skipasu přes internet. Tím vyhovíme všem našim zákazníkům, kteří se nechtějí zdržovat nákupem skipasu u pokladen. Stačí, aby si koupili při první návštěvě skipas s unikátním číslem a na něj již si budou moci další tarify dobíjet přes web.
S LIPNO CARD UŠETŘÍTE STOVKY KORUN
Skiareál Lipno se v letošní sezóně ještě více rozhodl podpořit kartu hosta Lipno Card a vložil do ní slevy, při kterých ušetříte stovky korun při nákupu vícedenního lyžování.
I) Po celou sezónu bude platit sleva 5 procent na skipas od jednoho a půl dne a výše.
II) V lednu ušetříte ještě více – od 6.1. do 31.1. 2014 bude platit mimořádná sleva 20 procent na skipasy od tří dnů a výše. Přitom stále platí sleva 5 procent na skipasy od 1,5 dne a výše.
III) V mimosezóně bude sleva na skipas již od dvou dnů a výše 20 procent a pět procent na 1,5 dne a výše.
IV) Další peníze ušetříte, pokud si půjčíte vybavení v půjčovně Intersport Rent, která poskytuje slevu při půjčení ve výši 10 procent na skipas. Zde se slevy sčítají a sleva bude tedy 15 nebo 30 procent podle období a výše výpůjčky, respektive skipasu.
DĚTI, SENIOŘI A HANDICAPOVANÍ LYŽUJÍ ZA 20 KČ
I pro letošní sezónu zachoval Skiareál Lipno velmi zvýhodněné ceny pro děti do šesti let, seniory nad 70 let a handicapované s průkazem ZTP/P a jejich průvodce. Lyžovat budou pouze za manipulační poplatek 20 korun, a to po celou sezónu.

SLAVÍTE? - NA LIPNĚ ZA DVACKU

 Skipas za 20 korun získají i ti, kteří v době jeho nákupu mají narozeniny nebo slaví svátek. Po předložení dokladu mohou ten den lyžovat za 20 korun. Služby v loňském roce využilo mnoho lidí.
NOVÁ KAVÁRNA A REGIONÁLNÍ POTRAVINY
V Lipně nad Vltavou se můžete občerstvit ve více než 20 restauracích, kaváren či bufetů s rychlým občerstvením. Jen přímo v areálu jich je 9. Letos nabídku obohatila nová kavárna a cukrárna, která nabízí kromě sladkých pochutin i požitek z několika druhů kávy. Restaurace Lanovka připravuje také, že jedno jídlo denně bude vždy regionálně zaměřené a vyrobené z lokálních produktů.
ZÁBAVA KAŽDÝ DEN
Skiareál Lipno je výjimečný i množstvím pořádaných akcí v průběhu sezóny. K tradičním patří Vítání hostů každou neděli, sobotní odpolední hry s maskotem Lišákem Foxem s možností výher, malování na obličej a fotografování a čtvrtek tradičně již patří závěrečným závodům lyžařské školy Skischool Lipno. Mezi velké akce můžeme zařadit Zahájení zimní sezóny plánované na 14. prosince, 8. narozeniny maskota Lišáka Foxe, masopust na lyžích, velbloud na lyžích, stavění sněhuláků a různé další předváděcí akce s možností vyzkoušet si lyže různých značek. V přípravě jsou i koncerty


Na své si přijdou také milovníci běžeckého lyžování. Strojově se upravuje 40 km běžeckých stop, které vedou nádhernou šumavskou krajinou. Za mrazivého počasí mohou návštěvníci Lipenska vyměnit lyže za brusle a užít si jedinečné přírodní kluziště. Lipno nad Vltavou a Frymburk na zamrzlé hladině Lipenského jezera upravují 6 – 8 m širokou a 11 km dlouhou dráhu doplněnou o půjčovnu bruslí.

U bezplatného centrálního parkoviště přímo u lanovky naleznete restaurace, après ski-bary, lyžařskou školu, půjčovnu, skiservis a další služby. V těsné blízkosti se nachází Aquaworld, Hopsárium, bobová dráha, animační programy, bowling, wellness a sportovní hala. Skiareál Lipno je díky ubytovací kapacitě 3500 lůžek v okolí sjezdovek skvělou volbou pro rodinnou zimní dovolenou.

Skiareál Hochficht 1338 m.n.m.

Skiareál Hochficht
Skiareál Hochficht

Skiareál Hochficht se nachází na rakouské straně hory Smrčina a je vhodný i díky FIS sjezdovkám pro zkušenější lyžaře ale stejně dobře si zde zalyžují začátečníci i rodiny s dětmi. Vzdálenost na Hochficht je 39 km autem nebo autobusem* z Horní Plané (přes Novou Pec a hraniční přechod Zvonková).

Ve skiareálu Hochficht najdete:

 • Standardabfahrt: 2 km dlouhá, náročná trat FIS z vrcholu Smrčiny – Hochficht
 • Schönbergabfahrt: 1 km dlouhá, plochá v horní části, rovnoběžná s českou hranicí, potom náročná přirozená spojka po lesním průseku.
 • Stierwiesenabfahrt: 3,4 km dlouhá rodinná sjezdovka, vhodná také pro lyžaře-požitkáře. 2 větve, červená a modrá, vedou k dolní stanici. Vedle dolní stanice je dětská země s cvičným vlekem, kouzelným kobercem a lyžařským kolotočem. Zasněžovací zařízení
 • Hochwaldabfahrt: 1,7 km dlouhá, překrásná, na zatáčkách založená sjezdovka, leží v dlouhých úsecích na sluníčku.
 • Reischlbergabfahrt: 1,6 km dlouhá, při dobrých sněhových podmínkách půvabná trat pro dobré lyžaře.
 • Wenzlwiese: Eventarena a trať WISBI (Wie schnell bin ich – jak jsem rychlý).
 • Rehberg: vlek na Schwarzenberg, 1,2 km dlouhá, oblíbená trat dětí a začátečníků, v horní části je dětský vlek Babylift. Zasněžovací zařízení
 • Zwieselbergabfahrt: trat FIS (1,5 km dlouhá) pro obří slalom a slalom. V dolním úseku jsou 3 alternativy: dále po trati FIS, v náročném černém úseku nebo přes lehkou zajíždku k rodinné sjezdovce. Zasněžovací zařízení
 • Zwieselberg Family: nově vybudovaná sjezdovka s krásným panoramatickým výhledem na Hraničník - Reischlberg a na Smrčinu - Hochficht.
 • Schwarzenbergabfahrt: Z vrchu Zwieselberg vede 1,4 km dlouhá sjezdovka, překrásně široká, vedoucí k nástupnímu místu čtyřsedadlové lanovky ve Schwarzenbergu. Zasněžovací zařízení
 • Kids - Park". Děti a doprovázející dospělí budou nadšeny ze "Zázračného koberce - Zauberteppich" (51 m dlouhý podpůrný pás), "Lyžařského kolotoče - Schirotondo" i ze cvičného vleku. Zázračný koberec zpřístupňuje krátké cvičné sjezdovky různých obtížností a může sloužit i jako pomoc pro bobující děti. Když je moc zima, čekají zde na milou náštěvu iglú a chata na ohřátí.
 • Junior Route - dobrodružná sjezdovka pro děti - vede schovaná v lese od sjezdovky Vysokým lesem - Hochwaldabfahrt ke sjezdovce Srnčí kopec - Rehbergabfahrt. Lehkou trasu mohou sjíždět bez problémů i začínající děti - spolu s rodiči, s lyžařskými učiteli nebo také samy. Na děti čeká celá řada překvapení. Hned na začátku čeká zajíc Hoplík, který je bude jako své milé přátele doprovázet.


·půvabné rodinné sjezdovky
·zasněžovací zařízení na více než 80 % sjezdovek
·Snowpark + Boardercross + Eventarena
·Kids Park + Junior Route
·zimní cesty k procházkám + bobová dráha
·lyžařská škola + půjčovna lyží + service lyží - v místě
·cenově výhodná gastronomická nabídka

 

Sjezdovka Marta ve Frymburku

Malá sjezdovka ve Frymburku s jedním vlekem - sjezdovka je závislá na přírodním sněhu, nemá zasněžování. Pokud je dostatek přírodního sněhu, je to mezi místními velmi oblíbená lokalita s nádherným výhledem na zasněžený Frymburk a zamrzlé Lipno.

Sjezdovka v Hořicích na Šumavě

Malá sjezdovka s jedním vlekem závislá na přírodním sněhu.

Snowkiting
Snowkiting

Snowkiting

Ve stejných lokalitách jako windsurfing je možné provozovat snowkiting - jízdu na snowboardu po zamrzlém jezeře s pomocí kitu (padáku) a větru (viz. Kiteboarding u vodních sportů). Pokud si chcete místo klasické jízdy na snowboardu zkusit i tohle, existuje několik půjčoven vybavení a můžete si objednat i kurz snowkitingu.

Bookmark and Share

Nová galerie - Bruslařská dráha, snowkiting, běžky na zamrzlém Lipně !

Fotogalerie - Skiareál Lipno, Skiareál Hochficht, Snowkiting

Skiareál Lipno  
Skiareál Lipno
Skiareál Lipno
Skiareál Lipno
Skiareál Lipno
Skiareál Lipno
Skiareál Lipno
     
Skiareál Lipno
Skiareál Lipno
Skiareál Lipno
Skiareál Lipno
Skiareál Lipno
Skiareál Lipno
Foxpark
Foxpark
Foxpark
Foxpark
Skiareál Lipno
Skiareál Lipno
     
Skiareál Hochficht  
Skiareál Hochficht
Skiareál Hochficht
Skiareál Hochficht
Skiareál Hochficht
Skiareál Hochficht
Skiareál Hochficht
     
Skiareál Hochficht
Skiareál Hochficht
Skiareál Hochficht
Skiareál Hochficht
Skiareál Hochficht
Skiareál Hochficht
     
Skiareál Hochficht
Skiareál Hochficht
Skiareál Hochficht
Skiareál Hochficht
Skiareál Hochficht
Skiareál Hochficht
     
Snowkiting na Lipně  
Snowkiting
Snowkiting
Snowkiting
Snowkiting
Snowkiting
Snowkiting

 

 


© 2017 Daniel Selucký info@lipensko.org