Ještě jste na Lipně nebyli ?
Pokud ano, určitě jste
něco přehlédli ...
Hotely, penziony,
autokempy, chaty,
restaurace, půjčovny ...
Jak je na Lipně právě teď ?
Co ukazují webové kamery ?
A jak bude zítra ?
12.0°C
Výlety, hotely, penziony,
restaurace, parkoviště,
půjčovny ...
Letecké foto, památky,
příroda, Lipno, sport,
turistika ...

Obce a města na Lipně

Nová Pec
Nová Pec

Nová Pec Bělá, Jelenní Vrchy, Želnava,
Obec na počátku vzdutí Lipenské přehrady na pravém břehu Lipna, vlaková a autobusová zastávka, startovací místo pro výlety na Plešné, Plechý, Třístoličník. V okolí je množství cyklostezek a turistických tras. Místo je oblíbené mezi rybáři. Pro vodáky zde končí trasa po horní Vltavě a začíná Lipno. V zimním období k dispozici bežkařské stopy, přes hraniční přechod Zvonková je dostupný skiareál Hochficht.
Oficiální stránky obce www.novapec.info

Horní Planá a okolí
Horní Planá a okolí

Horní Planá Hůrka, Hodňov, Hory, Jenišov, Karlovy Dvory, Žlábek, Maňava, Olšina, Pernek, Pihlov, Přední Zvonková,
Město na levém Břehu Lipna. Autobusová, vlaková zastávka a převoz do Bližší Lhoty na pravý břeh Lipna. Velmi dobrá vybavenost, v okolí rozsáhlá síť cyklostezek a turistických tras. Dostatek míst pro parkování, veřejná písčitá pláž, mnoho služeb pro turisty. V zimě k dispozici upravované běžkařské stopy, dobrá dostupnost lyžařských areálů Hochficht a Lipno.
Oficiální stránky města www.horniplana.cz

Černá v Pošumaví
Černá v Pošumaví

Černá v Pošumaví Bližná, Dolní Vltavice, Jestřábí, Mokrá, Muckov, Plánička, Radslav,
Obec na levém břehu Lipna s velmi dobrou vybaveností, autobusová a vlaková zastávka (vlak = Hůrka cca 3,5 km). Převoz na pravý břeh Lipna (Kyselov) v Dolní Vltavici (5,5 km). Písčitá pláž, přístaviště lodí, známá windsurfingová lokalita. Oblíbený rybářský revír.
Oficiální stránky města www.cernavposumavi.cz

Hořice na Šumavě
Hořice na Šumavě

Hořice na Šumavě 
Obec známá obnovenou tradicí amaterských divadelních představení Pašijových her v letním amfiteátru spojených s doprovodnými akcemi v rámci Hořického kulturního léta. Najdete zde také muzeum Pašijových her, muzeum radiopřijímačů, přírodní památku Žestov.
Oficiální stránky obce www.horicenasumave.cz

Frymburk
Frymburk

Frymburk Blatná, Frýdava, Hrdoňov, Hruštice, Kovářov, Lojzovy Paseky, Milná, Posudov,
Městys na levém břehu Lipna. Spojení autobusem nebo autem. Převoz na pravý břeh Lipna (Frýdava). Velmi dobrá vybavenost, množství služeb pro turisty. V zimním období nástupní místo pro několik běžkařských okruhů, vlastní sjezdovka s vlekem (pouze přírodní sníh), 8 km do Skiareálu Lipno, 55 km na Hochficht.

Oficiální stránky městyse www.frymburk.info

Lipno nad Vltavou
Lipno nad Vltavou

Lipno nad Vltavou Kobylnice, Nové Domky, Slupečná,
Obec na levém břehu Lipna s velmi dobrou vybaveností a službami pro turisty (půjčovny, marina, skiareál Lipno, bobová dráha, veřejná pláž, krytý bazén Aquaworld). Dostupnost autobudem nebo autem (vlak=Loučovice 5km). Přímo v obci je kompletně uměle zasněžovaný lyžařský areál Lipno s několika sjezdovkami, sedačkovou lanovkou a vleky. V areálu je dětské hřiště Foxpark a snowboardová dráha s překážkami. Areál je vhodný pro rodiny s dětmi. V obci je přehradní hráz Lipna s elektrárnou.
Oficiální stránky obce www.lipensko.cz/lipno

Přední Výtoň
Přední Výtoň

Přední Výtoň Ježová Iglbach, Pasečná, Svatý Tomáš,
Obec na pravém břehu Lipna. Dostupnost autem, autobusem, převozm z Frymburka. Nástupní místo pro výlety na Vítkův Kámen, hraniční přechod do Rakouska (Přední Výtoň - Guglwald). Písečná pláž se sportovištěm. Rozsáhlá síť cyklostezek na pravém břehu Lipna.
Oficiální stránky obce www.prednivyton.cz

Vyšší Brod a okolí
Vyšší Brod a okolí

Loučovice 
Obec pod lipenskou přehradou, dostupnost autobusem, vlakem autem. Obec leží v oblasti Čertových proudů, z obce vede turistická trasa Čertovy proudy do Vyššího Brodu.
Více : Oficiální stránky obce www.loucovice.info

Vyšší Brod
Vyšší Brod

Vyšší Brod Hrudkov, Studánky,
Město pod Lipenskou přehradou. Dostupnost autobusem, vlakem, autem. Velmi dorbá vybavensot. Je zde známý Cisterciácký klášter s klášterní knihovnou obsahující více než 70. tisíc knih, rukopisů a prvotisků. V areálu kláštera najdete také zajímavé poštovní muzeum. Vyšší Brod je známým a oblíbeným nástupním místem pro splouvání Vltavy na lodích a raftech. V blízkosti je hraniční přechod do Rakouska - Studánky.
Oficiální stránky města www.vyssibrod.cz

Rožmberk nad Vltavou
Rožmberk nad Vltavou

Rožmberk nad Vltavou 
Obec známá zejména hradem Rožmberk. Dostupná autobusem, autem. Krom oblíbeného hradu kde se konají i noční prohlídky je Rožmberk jednou z oblíbených zastávek při spoluvání Vltavy.Volary a okolí
Volary a okolí

Lenora 


Volary 


Stožec 

 

 

 


© 2017 Daniel Selucký info@lipensko.org