Ještě jste na Lipně nebyli ?
Pokud ano, určitě jste
něco přehlédli ...
Hotely, penziony,
autokempy, chaty,
restaurace, půjčovny ...
Jak je na Lipně právě teď ?
Co ukazují webové kamery ?
A jak bude zítra ?
12.0°C
Výlety, hotely, penziony,
restaurace, parkoviště,
půjčovny ...
Letecké foto, památky,
příroda, Lipno, sport,
turistika ...

Rozhledny, nejhezčí výhledy na Lipně

 

Výhled z rozhledny Vítkova Hrádku
Výhled z rozhledny Vítkova Hrádku

Vítkův Hrádek

Výhled z věže Vítkova Hrádku (1035 m.n.m.) je velkolepý - je vidět téměř celé Lipno od Horní Plané po Frymburk ale i horu Kleť a České Budějovice. Trasu výletu najdete zde.

 

 

Výhled z rozhledny Moldaublick v Rakousku
Výhled z rozhledny Moldaublick
v Rakousku

Moldaublick

Rozhledna postavená v roce 1968 v Rakousku na hoře Sulzberg (1045 m.n.m.). Z rozhledny je krásný pohled na Horní Planou, Černou v Pošumaví, Smrčinu.
Na Moldaublick se dostanete nejlépe převozem z Horní Plané, dále do Zadní Zvonkové a v rakouském městečku Schoneben první odbočkou doleva. Krásným smíšeným lesem dojedete až přímo pod rozhlednu. Vstupné je 2€.

 


Zvětšit mapu

Výhled na ostrov Tajvan
Výhled na ostrov Tajvan

Výhled na Tajvan

Krásný výhled na Lipno a ostrov Tajvan na Vás čeká nad obcí Černá v Pošumaví. Na vyhlídku se dostanete z Černé v Pošumaví po silnici směrem na Dolní Vltavici. U vjezdu do lomu se dáte po louce směrem doprava k Lipnu. Nebo od jachetního přístavu vylezete na vršek kopce. Z horizontu je krásný pohled na Lipno, jachetní přístav v Černé, ostrov Tajvan, hory Smrčina a Plechý ...

 


Zvětšit mapu

Výhled ze Stifterovy stezky
Výhled ze Stifterovy stezky

Horní Planá ze Stifterovy stezky

Pokud se vydáte na výlet po naučné stezce Adalberta v Horní Plané, naskytne se Vám krásný výhled na Horní Planou a okolí hned na několika místech: u Vodárny (je tam i cedule "Alpská vyhlídka") možná uvidíte i Alpy (nejlépe v zimě při inverzním počasí), další vyhlídka je od bývalého stifterova smrku, a nejhezčí pohled Vás čeká asi v polovině cesty (je tu také informační cedule abyste věděli, na co se díváte. Popis Naučné stezky Adalberta Stiftera najdete zde.

Bookmark and Share


© 2017 Daniel Selucký info@lipensko.org